• KATEGORİ
    Çatı Dubleksi
  • LOKASYON
    Türkali Mah. Ihlamurdere Cad. Yeniyol Sok.No.9 Beşiktaş / İstanbul
  • ALAN
    555 m2

O'nun adı ŞEHRİN RENGİ – BEŞİKTAŞ..

Beşiktaş Çarşı''nın en merkezi yerinde Ihlamurdere Caddesi, Yeniyol Sokakta 555 m2 depolu dükkan bol kazanç isteyen girişimciler için kaçırılmaz fırsat.

Beşiktaş’ın merkezinde, Ihlamurdere Caddesi, Yeniyol Sokakta 10 daire ve 2 dükkandan oluşan projemiz şehir merkezinden kopamayanlar için düşünüldü. 

Beşiktaş iskelesine, duraklara ve dolmuşlara 1 km.lik mesafesiyle Beşiktaş Çarşı içinde yer alan projemizde ulaşım hiç problem değil. 120 m2 3+1 daireler Çarşı tutkunları için.

PROJE DETAYLARI

BİNANIN GENEL NİTELİĞİ

Bina genel görünümü itibarıyla günümüz teknolojisine uygun ve çağdaş mimarinin en güzel örneklerinden birini yansıtacak şekilde dizayn edilecektir. Bina İnşaatına esas olacak projeler yürürlükteki imar mevzuatına, deprem yönetmeliğine ve zemin raporuna uygun ilgili mercilerden tasdik ettirilerek uygulamaya konacaktır. Zemin raporu inşaat öncesi alınacak statik hesaplar bu rapora göre yapılacaktır. Proje aşağıdaki esaslar dahilinde hazırlanacaktır.

1. BİNA GİRİŞİ

Zemin yan duvarlar GRANİT ile kaplanacaktır. Basamak uçları yuvarlak alınlı olacak ve basamak ucuna kaymazlık bandı konulacaktır. Bina girişine dairelere bağlantılı olarak GÖRÜNTÜLÜ DİAFON konulacaktır. Dış kapı paslanmaz kromdan dekoratif olacaktır. Giriş tavanları, gömme spotlu ASMA TAVAN detayı ile oluşturulacaktır. Bina girişine posta kutuları takılacaktır. Merdivenler doğal granit veya mermer kaplanacak, merdiven korkulukları paslanmaz krom olacaktır. Bina girişine ayna konulacaktır.

2. BETONARME

Betonarme projeler deprem yönetmeliğine uygun olarak perde ve kolon sisteminde döşemeler asmolen olarak hazırlanacaktır, bina temel Radyejenaral olacaktır. C30 hazır beton kullanılacaktır, mikserle döküm yapılarak, sertifikalı nervürlü demir kullanılacaktır. Müteahhit beton numunelerinin 7-28 günlük test raporlarını ve demirlerden alınacaktır.

3. BİNA DIŞ CEPHESİ

Bina dış cephesinde sıhhi ve yıllara karşı binanın görünümünü koruyabilmesi için EPS strofor ile veya İzodua veya muadili blok tuğla ile ısı yalıtım sistemi uygulanacak ve üzerine uygun renklerde silikon bazlı dış cephe boyası ve çağdaş mimari esaslara göre en güzel karışım uygulanacaktır. Balkon korkulukları ve Fransız balkonların korkulukları paslanmaz alüminyumdan imal edilecektir.

4. İÇ VE DIŞ DUVARLAR

Dış duvarlar ısı yalıtım projesindeki değerleri sağlayacak şekilde örülecektir. İç duvarlar 8,5 cm tuğla ile örülecektir. Daireleri birbirinden ayıran duvarlar, ÇİFT DUVAR + STYROPOR izolasyonu ile imal edilecektir.

5. BİNA ÇATISI

Bina çatısı çelik veya ahşap olarak yapılacaktır. Üzerine Yaltex ürünü 3 mm’lik membran serilip, schingle membran uygulanacaktır. Çatı arasına TAŞYÜNÜ veya EPS ısı yalıtım malzemesi koyulacaktır. Projesine uygun gizli dereler yapılacaktır.

6. DAİRE ANTRE VE KORİDORLARI

Antre ve koridor zeminleri 1.sınıf seramik yapılacaktır. Duvarlara macunlu 3 kat saten boya uygulanacaktır. Kartonpiyer yapılacaktır.

7. DAİRE SALON VE ODA BÖLÜMLERİ

Dairelerin salon ve oda zeminlerinde 1.sınıf LAMİNAT PARKE uygulanacaktır. Tüm oda ve salon duvarlarına macunlu 3 kat SATEN boya uygulanacaktır. Kartonpiyer yapılacaktır.

8. DAİRE MUTFAK BÖLÜMLERİ

Zeminler 1.sınıf seramik ile kaplanacaktır. Duvarlar 3 kat macun üzerine 3 kat saten boya yapılacak, dolap arası fayans kaplanacaktır. Tezgah alt ve üst dolapları özel imalat olacaktır. Mutfak tezgah GRANİT olacak, FRANKE marka evye kullanılacaktır. Paslanmaz krom FRANKE davlumbaz takılacaktır. Mutfak camları çift açılımlı olacaktır. Mutfağa doğalgaz hattı çekilecektir.

10. DAİRE BANYO BÖLÜMÜ

Zeminler 1. sınıf seramikle kaplanacaktır. Duvarlar tavana kadar çift renkli ve ara bordürlü 1.sınıf fayans ile kaplanacaktır. Gömme rezervuarlı klozet takılacaktır. WC ve banyolara vitrifiye takılacaktır. Armatürleri ECA veya muadili olacaktır. . Ana banyoda uygun ebatlarda küvet veya camlı duşakabin takılacaktır. Banyolara Hilton Lavabo ünitesi yapılacaktır. Mermer veya granit tezgah, flotal ayna yapılacak, havlupan takılacaktır.

11. DAİRE İÇİ KAPILAR

Daire giriş kapısı ahşap görünümlü çift kilitli çelik kapı olup, saç kasa ile monte edilecektir. Daire iç kapıları Amerikan panel kapı olacaktır. Salon mutfak bizote camlı, diğer kapılar camsız takılacaktır. Tüm kilit aksamları KALE marka olacaktır. Projede gerektiği durumda yangın kapıları, acil çıkış armatürleri takılacak ve yangın kapıları 2 saat yangına dayanıklı olacaktır.

12. DAİRE DIŞ DOĞRAMALAR

PİMAPEN 6000 serisi veya muadili plastik doğrama olacak ve ISICAM takılacaktır (çift cam) ( 4+16+4). Pencere denizlikleri 3 cm’ lik mermerden imal edilecektir. Tüm odalarda en az bir adet çift açılımlı çift açılımlı pencere olacaktır.

13. BİNA SU TESİSATI

Binaya ihtiyaç kadar su deposu yapılacak, filtre takılacaktır. Depoya VİLO veya BAYMAK marka TSE belgeli hidrofor bağlanacaktır. Atık su tesisatı P.V.C. borularla, temiz su tesisatı plastik borularla yapılacaktır. Pis su inişleri için rögar yapılacaktır. Genel sayaç ve daire sayaçları takılacak, küresel vana ile bağlanacaktır. Dairelerin banyo ve mutfaklardaki tüm musluk ve bataryalar 1.kalite olacaktır.

14. BİNA ELEKTRİK TESİSATI

Tüm priz ve anahtarlar dekoratif VİKO marka olacaktır. Sigortalar SIEMENS marka otomatik, duylar porselen olacaktır. Tüm tesisata kaçak akım röleli topraklama yapılacaktır. Bina tesisatında kullanılacak tüm kablolar ve diğer aksamlar yanmaz ve TSE belgeli olacaktır. Her daireye bağımsız elektrik sayaçları saç pano içerisine monte edilecektir.

15. BİNA ISITMA SİSTEMİ

Daireler doğalgaz kombi sistemle ısıtılacaktır. Kombiler ECA, Demirdöküm veya muadili olacaktır. Dairelere TSE belgeli panel radyatörler monte edilecektir. Dairelere doğalgaz tesisatı ve sayaçlar bağlanacaktır. Binaya doğalgaz tesisatına depreme duyarlı otomatik gaz kesme vanası takılacaktır.

16. BİNA TV VE TELEFON TESİSATI

Her daireye 2 telefon bağlantısı yapılacaktır. Salon ve odalarda birer adet telefon prizi konulacaktır. Dairelerin salonuna, mutfağına ve odalarına sortiler bulunan kablolu yayına ve uydu yayınına uygun TV tesisatı yapılacaktır. Tesisatlar internet bağlantısına (ADSL) uygun yapılacaktır.

17. BİNA ASANSÖRÜ

Binaya çift hızlı, 1adet sessiz çalışan asansörler monte edilecektir. Kumanda sistemi DİJİTAL, motor, ray aksamı ithal olacaktır. Kabin içi kapılarla uyumlu paslanmaz krom ve gömme spotlu olacak, acil ikaz telefonu bulunacaktır.

Künye

Mal Sahibi : TG Yapı San. ve Tic. A.Ş.

Müteahhit :  TG Yapı San. ve Tic. A.Ş.

Yapı Denetim : Ender Yapı Denetim Ltd. Şti.

Mimari Proje : Promak Mimarlık Mühendislik Hizmetleri

Statik Proje : Fera Mühendislik Proje ve İnşaat San. Tic. Ltd. Şti.

Mekanik Proje : Çağ Yapı Mühendislik Mimarlık Tic. Ltd. Şti.

Elektrik Proje : Çağ Yapı Mühendislik Mimarlık Tic. Ltd. Şti.